BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt már nem lesz adócsökkentés

2006. augusztus 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A megszellőztetettnél valamivel magasabb infláció és államadósság, de egyéb részleteiben változatlan lefutású a 2010-ig szóló makropálya, amelyet tegnap mutatott be Gyurcsány Ferenc kormányfő. A miniszterelnök tájékoztatójából kiderült: a mostani kormányzati ciklus végéig nem várható az elvonások mértékének csökkenése, azaz szóba sem jöhet az adócsökkentés. Sőt, bevezetik az ingatlanadót, aminek a részletei még kidolgozásra várnak. Gyurcsány nem kívánta megadni az euró bevezetésének dátumát, mert – mint mondta – nem érti azt az elvárást, hogy a kormány előbb határozza meg ezt a dátumot, mint a dátum teljesítését megalapozó fenntartható egyensúlyi pályát. Technikai értelemben 2007 és 2009 között lesz lehetőség az ERM II. árfolyamrendszerhez való csatlakozásra, erről a döntést ugyanakkor szintén ebben az időszakban kell meghozni – jelentette ki.
Okulva a korábbi évek tapasztalataiból – amikor rendre fel kellett adni a céldátumot –, talán jobb is, hogy most nem próbálkozik ezzel a kormány, ugyanakkor a piacnak szüksége volna indikátorra a kamatok tekintetében – értékelték az elhangzottakat az elemzők. Kritikusan viszonyul a konvergenciaprogramban foglaltakhoz a cégvilág is, legalábbis a gyógyszercégek szerint a kassza terheinek mérséklésére tervezett intézkedések közül nem egy kivitelezhetetlen.
Cikkeink a 2. oldalon

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet