BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bejött a nyár a cégeknek

2006. augusztus 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jó szezont zárhatnak a forgalmuk nagyobb részét nyáron elérő termékek gyártói körképünk szerint. Mind a sör-, mind az ásványvízipar erős szezonról számolt be, amit nem tett tönkre az augusztus eleji hidegebb időjárás, viszont még szépíthet a következő napokra várt kánikula. Csak akkor keseredik meg a kelleténél jobban a sör a gyártók szájában, amikor arra gondolnak, hogy egy 110 forintos sör árának a felét az adó teszi ki, ráadásul szeptembertől további 7 százalékkal emelkedik a jövedéki adó. A légkondikat is vitték a hűsölni vágyók, akik idén elsősorban a márkásabb eszközöket keresték az áruházakban. Ennek részben az az oka, hogy az olcsóbb légkondikról, azok egészségre ártalmas működéséről „rémtörténetek” keringenek.
Nem panaszkodhatnak a Balaton környéki szállásadók sem: a főszezon két hónapjában a négycsillagos hotelek 80 százalék feletti foglaltságot produkáltak, s a nyár második felében a háromcsillagos helyek is megteltek.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet