Augusztus eleje óta több mint 1300-an közölték véleményüket az Egészségügyi Minisztériummal a zöld könyvvel kapcsolatban. Az egészségügy átalakítását előkészítő vitairathoz alapvetően véleménynyilvánító, illetve személyes esetet leíró reagálások érkeztek, zömmel a vizitdíjhoz kapcsolódóan. A szaktárca tájékoztatása szerint a betelefonálók, e-mailt küldők a mostaninál nyitottabb kórház-minősítési rendszer létrehozását szorgalmazzák, ahonnan tájékozódni lehet az egyes intézményekben nyújtott ellátások színvonaláról – például beazonosítható módon válnának megismerhetővé a halálozási mutatók. Szintén nagy az egyetértés abban, hogy szükség van a tb-járulékok felhasználását figyelemmel kísérő felügyelet létrehozására – ezt egyébként maga a program is tartalmazza. Konkrét javaslatokat tartalmazó megkeresésről nem tudott a tárca sajtóosztálya, a visszajelzések feldolgozása még folyamatban van. Az eddig befutott hatszáz telefonos megkeresésből 110-re maga a miniszter, Molnár Lajos válaszolt – ő jelenleg szabadságát tölti, de úgy tudjuk, augusztus végéig még lesz mód személyesen neki elmondani a véleményeket, javaslatokat.
