BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megrostálják a diplomásokat

2006. július 27. csütörtök, 19:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jelentkezők 70 százaléka nyert felvételt valamelyik felsőoktatási intézménybe; a legkapósabbak a gazdasági és a jogi szakok voltak, ami a ponthatárokon is meglátszott. A legtöbb pontot, 144-et média-, bölcsész- és közgazdasági képzéseken várták el a felvételizőktől. Azt, hogy nem érdemes csak a papír kedvéért beiratkozni bármilyen, felsőfokú végzettséget adó intézménybe, visszaigazolják a vállalati vélemények. Egyes cégek ugyanis a diplomaszerzés helye alapján is megrostálják a munkára jelentkezőket. Tegnap megjelent híradások szerint idővel teljesen megszűnhet a felsőoktatás állami finanszírozása, és a hallgatók pályázhatnának támogatásra, ám a szocialista frakció közleményben cáfolta az értesüléseket.
Részletek a 2. oldalon

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet