BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kell folyamatosan alkudozni a gyógyszergyárakkal

2006. július 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A forint jelenlegi helyzetét átmeneti jelenségnek tartom, úgy gondolom, a romlás nem volt olyan mértékű, hogy újra kellene tárgyalni a gyógyszergyárakkal az idei évre is vonatkozó ármegállapodás egyes részleteit – nyilatkozta a NAPI Gazdaság Egészségünk mellékletének Molnár Lajos szakminiszter. Nem tartja szerencsésnek, hogy folyamatos alkuk folyjanak az állam és a gyártók között; szerinte egy olyan rendszer kell, amelyik mindenki számára átlátható és nyilvánosan követhető. Ennek technikai részleteiről még nincs döntés, vizsgálják az uniós tagállamok gyakorlatát, aminek alapján az év végéig kidolgozzák az új rendszert. A miniszter szerint a gyógyszerforgalom liberalizálása nem azt jelenti, hogy a benzinkutaknál is kaphatók lesznek a vény nélküli készítmények, de azt igen, hogy több gyógyszertár lesz, és mindenki könnyebben jut majd ezekhez a szerekhez.
Interjú a NAPI Egészségünk mellékletben

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet