BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtámadták az adócsomagot

2006. július 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elkezdődött a Gyurcsány-csomag első igazi próbája: egymástól függetlenül két szervezet is alkotmányossági kontrollt kér az adóváltozásokkal kapcsolatban. A Bankszövetség ügyesebb módszert választott, amikor közvetlenül a köztársasági elnökhöz fordult, az ő kérelme ugyanis halasztó hatállyal bír, így az elbírálásig nem léphetnek hatályba a jogszabályok. A bankosok a kamattámogatásra kivetett járadékot, illetve a szolidaritási adót támadják meg. Az MKIK-nál a kétszeres járulékplafon és az elvárt adó verte ki a biztosítékot.
Lapunk felmérése szerint a legnagyobb tanácsadó cégek szakértői szinte egységesen az utóbbit tartják a legkártékonyabb intézkedésnek. Emellett a kiszámíthatatlanságot és az adóelkerülésre való ösztönzést emelték ki a csomag jellemzőjeként. A kisebb cégekre szakosodott könyvelőirodák egyelőre nem minden kérdésben látnak tisztán, de azt már most tanácsolják a vállalkozásoknak, hogy aki teheti, augusztus végéig emelje meg a házipénztár állományát, hogy kedvezményesen vehessen fel osztalékot. Az evások, ha tehetik, hozzák előre az év végén esedékes számláikat, hogy még az alacsonyabb adót fizessék, az ügyvezetők pedig lehetőleg fogadják el a kétszeres járulékalap szerinti közteherviselést.
Cikkeink a 2., a 4. és a 8. oldalon

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet