A tervek szerint Magyarország a szolgáltatóközpontok országa lesz – fejtette ki Kóka János gazdasági miniszter a GKM külpiaci értekezletén. A miniszter elmondta azt is, Magyarország az 5. helyen áll abból a szempontból, hogy a nemzetközi tőke hova fektetne be szívesen, miközben a kelet-közép-európai régió a világ második legattraktívabb befektetési célpontja Délkelet-Ázsia után. Kóka kifejtette, számításaik szerint az utóbbi 10 évben Magyarország a Csehországgal szembeni hátrányát megfelezte, a Szlovákiával és Lengyelországgal szembeni előnyét pedig megduplázta.
