A munkavállalói érdekképviseletek kötelező optimizmussal ugyan még bíznak abban, hogy sikerül – az ő szemszögükből – jobb belátásra bírniuk a kormányt gazdasági intézkedései visszavonására, ám többségük tisztában van azzal, hogy ez ügyben nem lesz tárgyalópartnerük Gyurcsány Ferenc. Így a holnapi megmozdulásuk is inkább jelképesnek tekinthető, bár az arra várt 10 ezres tömeg súlyt adhat a követeléseknek. A szakszervezetek elfogadhatatlannak tartják, hogy a megszorításokból felerészben az általuk képviseltek részesednek, míg a vállalkozásoknak „csak” 20 százalék jut. Egyelőre az adócsomagra koncentrálnak, az őszi bértárgyalásokra majd csak a végleges törvény ismeretében alakítják ki álláspontjukat. Egyes vélemények szerint nem okoz feltétlenül nagyszámú elbocsátást a közteher-növekedés, ám a lapunknak nyilatkozó cégek már most nekilátnak a karcsúsításnak.
