BUX 138439.98 -0,76 %
OTP 44340 -1,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az áht csak a szokásos...

2006. július 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megint nem jól tippelte meg a PM az államháztartás aktuális havi hiányát, de szerencséjére újra túlbecsülte a deficitet, ami 25,2 milliárddal lett jobb, mint a prognózis. Ez is csak arra volt elegendő azonban, hogy éppen 300 milliárd forint alatt maradjon a havi hiány, amivel az első félévben már elérték az éves terv 72,2 százalékát.
A további hónapokban havi átlagban bő 80 milliárd forinttal nőhet a deficit: a szokásos lefutás szerint november végére jócskán túlfutnak a tervezett éves deficiten, amit egy erős decemberi szufficit billent helyre. Idén azonban az évközi – szeptemberi – adóváltozások miatt nehezen kiszámítható az egyenleg alakulása, az lehet jobb is, rosszabb is, mint az 1545 milliárdról 1768,6 milliárdra megemelt tervszám.
Az mindenesetre érdekes, hogy a PM által közölt gyorsjelentésben már a megemelt deficitszám szerepel, holott az idei költségvetést még nem módosította a parlament. Miután annak jóváhagyása nem kétséges, ezért a PM adatközlése, ha nem is felel meg a törvényi feltételeknek, mindenképpen a valósághoz közelebbi helyzetet tükröz.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet