BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az óraszámemelés megtakarítást hozhat

2006. június 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A két ütemben megvalósuló közoktatási óraszámemelés második szakasza mintegy 40 milliárd forintos költségvetési megtakarítást hozhat – jelentette ki az Oktatási és Kulturális Minisztérium képviselője az Országgyűlés költségvetési bizottságának tegnapi ülésén. Az első ütemben, már idén szeptembertől elrendelhetik az iskolaigazgatók a túlórafizetés nélküli, legfeljebb heti kétórás többletmunkát a tanáraiktól. A rákövetkező tanévben pedig a jelenleg 20 órás kötelező óraszám szakos tanárok esetében 2 órás, nem szakos tanárok esetében 1 órás emelésével már 8000-9000, illetve 1100, azaz összesen közel 10 ezer fős elbocsátással számolnak a közoktatásban. A közoktatási törvény szerdán benyújtott módosítási javaslata ugyanakkor nemcsak lefaragásokkal, hanem bővítésekkel is számol. Az intenzív nyelvi és informatikai képzést nyújtó osztályok (a nulladik osztályok) számának kibővítéséhez 2010–11-ig 5000 fős létszámbővítést tart szükségesnek a szaktárca. Ennek költségvetési többletterhe 4 és 7 milliárd forint között lehet.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet