A kormánycsomag miatt tüntetnek jövő héten a szakszervezetek, mivel szerintük az intézkedések túl nagy terhet raknak a munkavállalók vállára, miközben az érdemi érdekegyeztetés sem valósult meg. A megszorítások érintik a közszféra béreit is, a nominális befagyasztás elsősorban a települések alkalmazottjainak okozhat gondokat, mivel ők kapják átlagosan a legkisebb személyi juttatást. Az állami vezetői poszttal járó juttatásoknál egyelőre nem látszik a nagy szigor, egy most megjelent kormányrendelet lényegében csak a személygépkocsi-használat korlátozását írja elő, minden másban meghagyja a korábbi szabályokat. Igaz, költségvetési szinten megtakarítást hoz, hogy például jóval kevesebb államtitkár élvezheti majd a juttatásokat.
Cikkeink a 2. oldalon
