BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormányjuttatásoknál nem látszik a szigor

2006. június 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormánycsomag miatt tüntetnek jövő héten a szakszervezetek, mivel szerintük az intézkedések túl nagy terhet raknak a munkavállalók vállára, miközben az érdemi érdekegyeztetés sem valósult meg. A megszorítások érintik a közszféra béreit is, a nominális befagyasztás elsősorban a települések alkalmazottjainak okozhat gondokat, mivel ők kapják átlagosan a legkisebb személyi juttatást. Az állami vezetői poszttal járó juttatásoknál egyelőre nem látszik a nagy szigor, egy most megjelent kormányrendelet lényegében csak a személygépkocsi-használat korlátozását írja elő, minden másban meghagyja a korábbi szabályokat. Igaz, költségvetési szinten megtakarítást hoz, hogy például jóval kevesebb államtitkár élvezheti majd a juttatásokat.
Cikkeink a 2. oldalon

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet