BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötezerrel is nőhet a havi gázszámla

2006. június 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lapunk értesülései szerint 1500 köbméter fogyasztásig 25 százalékkal, 1500 és 3000 köbméter között 30, fölötte pedig 37 százalékkal emelkedhet átlagosan a gáz ára augusztustól a kormány mai ülése elé kerülő javaslat szerint. Ez a legkisebb fogyasztási kategóriánál havonta 700–1500 forint árnövekedést jelentene, a középsőnél 2500–4000 forintot, míg azon túli fogyasztásnál havi 5000 forint feletti összeggel nőhet a számla. A kompenzációból a nagycsaládosok és a fogyatékkal élők részesedhetnének, akár 5000 köbméteres fogyasztásig is, így ők a középső fogyasztási kategóriában 10-12 százalékos többletkiadással számolhatnak, szemben az átlagos 30 százalékkal. A nyugdíjasok a távfűtés számlájához kapnának kompenzációt.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet