BUX 140415.77 0,57 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Puhul az adószigor?

2006. június 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedd kora estig összesen hat módosító indítvány érkezett az adózási tárgyú törvényjavaslatokhoz. Ez meglehetősen szerény szám ahhoz képest, amennyi logikai és pontosító kifogás szerepelt az adószakértői észrevételekben, így valószínűleg a módosítások többsége ma reggel fut be az Országgyűléshez. A Gegesy Ferenc liberális képviselő által jegyzett javaslat csupán pontosítja a különadóról szóló törvénytervezet szövegét. Érdemi módosítást javasol viszont Szabó Imre szocialista honatya: javaslata szerint nem kellene megszüntetni az illetékhivatalokat, s az illetékek beszedését az adóhatóság leendő regionális igazgatóságaihoz utalni. Az indoklás szerint az eredetileg említett 100 milliárdos kintlevőség valójában csak 36 milliárd, ami a folyamatban lévő eljárásokból adódik. Logikai hibára is rámutat Szabó: az önkormányzati törvény a regionális önkormányzatok hatáskörébe utalná ismét az illetékkivetést és -beszedést, így a hivatalok tervezett megszüntetése csupán két és fél évre szólna. Az üdülési csekk adómentes juttatásának feltételeit igazítaná ki Török Zsolt szocialista képviselő javaslata. Eszerint a csekk felhasználhatóságát belföldi szolgáltatásokhoz kellene kötni, hogy az adómentes juttatás elköltése a magyar áfabevételeket szaporítsa. Emellett az üdültetési szolgáltatás pontosabb leírását is javasolja, mivel a jelenlegi szöveg csak a vállalati üdülőkben felhasznált csekkekre biztosítana adómentességet – eközben kibővítené a szóba jöhető szolgáltatások körét a komplex üdültetési és sportszolgáltatásokkal is.
Kovács Ferenc ellenzéki honatya a lakáshitelek kamattámogatásának megszüntetését törölné a javaslatból, továbbá a pénztárgépeknek az áfaemeléshez kapcsolódó átállítását szerinte a kormánynak kellene állni, mivel a közelmúltban az adómérték módosítása miatt már egyszer ezt meg kellett tenniük a gazdasági szereplőknek. A munkáltatói adatszolgáltatások mindenkori határidejét pedig a tárgyhót követő hónap 12-éről 15-ére módosítaná.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet