BUX 139951.75 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány Ferenc a 2011-es euróban hisz

2006. június 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hiszem, hogy teljesítjük a kritériumokat a költségvetés, az infláció és a kamatszint terén 2008-ban – jelentette ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Dow Jones amerikai hírügynökségnek adott szerdai nyilatkozatában az MTI-Eco szerint. A miniszterelnök a kiigazító intézkedések nyomán átmenetileg gyengülő forintra, valamint az infláció átmeneti erősödésére számít. Az átlagos áremelkedés üteme viszont 2007-ben már csökken, 2008-ra ismét 3 százalékpont körül alakul. Középtávon így a magyar fizetőeszköz erősödését várja a kormányfő. Az euró bevezetésének lehetséges dátuma – a kritériumok 2008-as teljesítése esetén – Gyurcsány Ferenc szerint a 2010-es választások utáni másfél éven belül lehet. Vagyis 2011 novembere lehet a dátum – jegyzi meg a hírügynökség.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet