BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jegybank szigorít, de nem most

2006. június 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jegybank monetáris tanácsa (MT) hétfőn változatlanul hagyja az irányadó kamatot – derül ki a Reuters kereskedők körében végzett gyorsfelméréséből (az MTI reggeli devizapiaci beszámolója szerint eközben a piac hétfőn 50 bázispontos kamatemelést vár). A kereskedők annak ellenére így gondolják, hogy a forint az elmúlt napokban jelentősen veszített értékéből az euróval szemben, igaz, a dealerek nem várnak további nagyobb gyengülést: átlagosan 266,50–272,60 forint közé várják a jövő heti euróárfolyamot.
Az OTP Bank legfrissebb gyorsjelentése szerint a jövő évi és a 2008-as inflációs cél felüllövésével, valamint a globális kamatok emelkedésével együtt előbb-utóbb kamatemelésre kényszerül az MNB. A szakértők valószínűbbnek tartják, hogy a jegybank augusztusban emeli legalább 50 bázisponttal az irányadó kamatszintet. A jelentés szerint a kiigazító csomag piaci fogadtatása kedvezőtlen volt. Az országkockázati prémium emelkedése a forint árfolyamát csaknem 3 százalékkal gyengítette. Középtávon viszont – mivel a monetáris politika valószínűsíthetően felpuhul, és a globális kockázatok csökkenhetnek – nem zárják ki alacsonyabb kamatszint lehetőségét sem, ami mellett az euró/forint árfolyam várhatóan a 275-ös szint körül ragadhat meg.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet