BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kemény szigor vár a pénztárakra

2006. június 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országgyűlés honlapján tegnap este hét óra után megjelent a kormányprogram tartalmi elemeit tartalmazó törvényjavaslatok egy része. Az adótörvények közül a 4 százalékos különadóról kiderült, hogy azt a magánszemélyeknek nem egy fix összeg után kell majd fizetniük; az adó alapja a járulékplafon feletti rész lesz, amit viszont gyakran módosítanak a költségvetési törvényben. Jelen állás szerint a 6,05 millió forint éves jövedelem feletti rész után kell majd leróni az adót. Minden – így a vállalkozási – adóalanyra egyaránt érvényes, hogy adóelőleget kell majd fizetni. A házipénztár-adó logikája a jogalkotó szerint a következő: az átlagosan felhasznált készpénz kétszeresét meghaladó összeg már nem tekinthető a társas vállalkozások készpénzforgalmához szükséges tételnek, sokkal inkább a vállalkozás vagyonának, sőt egyes esetekben személyes célra felhasznált jövedelemnek, s mint ilyen, az alkotmány értelmében a közteherviselés alá vonható. Információink szerint igen szigorú változásokra készülhet a pénztári szektor. A törvénygyártás közben olyan gondolatok is születtek, hogy az iparűzési adó megszüntetését esetleg a ciklus végéig ki lehetne tolni.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet