Szili Katalin hétfő délutánra hívta össze azt a rendkívüli házbizottsági ülést, amelyet a kormányfő levélben kezdeményezett az államreformhoz kötődő törvényjavaslatok kapcsán – mondta tegnap az Országgyűlés sajtófőnöke. Gyurcsány Ferenc javaslata szerint a rendkívüli ülés lehetőséget biztosít arra, hogy a frakciók szükség esetén a szokásos tárgyalási rendtől eltérve ismerhessék meg és vitathassák meg a javaslatokat. A kormányfő ezzel elállt a zárt ajtók mögötti ötpárti egyeztetésektől, mivel a Fidesz és a KDNP jelezte: a parlamentben akarják megvitatni a kormány javaslatait. A kormányfő azután tette meg újabb ajánlatát, hogy pénteken az Országgyűlésben a kormányprogram megszavazása után letette az esküt a második Gyurcsány-kormány. A kabinet tizenkét miniszterből áll, közülük hárman, Szilvásy György kancelláriaminiszter, Szekeres Imre hadügyminiszter és Molnár Lajos egészségügyi miniszter először ülhetnek bársonyszékbe.
