Az idei 4,5 százalék után jövőre két százalékkal kisebb lehet a gazdasági növekedés – jelentette ki vasárnap Veres János. A 2,5 százalékos értékkel plusz–mínusz félszázalékos potenciális eltéréssel számol a kormány. A visszaesést Veres átmenetinek nevezte: 2008-tól ismét 4 százalék körüli reál GDP-bővüléssel számol a PM.
A pénzügyminiszter többször is elismételte: a miniszterelnök által szombaton bejelentett, Új egyensúly című program az egyetlen kiigazító csomag, amelyet nem követnek újabbak. Vasárnap egész nap ülésezett a kormány gazdasági kabinetje, a miniszterek és szakértőik a törvénymódosítást igénylő kiigazítások normaszövegeit fogalmazták. A „fogalmazási” feladat tartalmi változásokat is hozott. Szombaton még csak a hitelintézetek és pénzügyi vállalkozások bankadóként emlegetett közterhének fenntartásáról és a biztosítókra történő kiterjesztéséről szóltak a hírek. Tegnap már az állam által adott kamattámogatás nem mint a profitot növelő – így az adóztatást lehetővé tevő – ok, hanem mint konkrét adóalap jelent meg. Veres a változtatás hátteréről csak annyit mondott: szeretnének megfelelni minden alkotmányos követelménynek.
