Szinte egy időben azzal, hogy a miniszterelnök és a pénzügyminiszter bejelentette: lényegesen magasabb lehet az idén az államháztartási deficit, mint amiről eddig beszéltek, a PM a várt 110,5 milliárd forintnál 33,7 milliárddal alacsonyabb májusi hiányadattal rukkolt elő. Kérdés, mi várható júniusban. A múlt hónap közepén tartott tájékoztatón kiderült, hogy a minisztérium amúgy is gigantikus, 265,3 milliárdos deficitet vár a mostani hónaptól. Egyelőre nincs információ róla, de valószínűsíthető, hogy a vártnál jobb májusi egyenleg olyan tételek (például előrehozott bevételek) miatt alakult így, ami a júniusi adatra negatív hatással lehet. A tegnapi előzetes számokból ugyanis az bogarászható ki, hogy elsősorban a központi költségvetés bevételei javították a májusi mérleget. Az áht hiánya öt hónap alatt 981 milliárd forintra emelkedett, ezzel az éves – de tegnap érvénytelenített – terv 63,5 százalékán áll.
