BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hírháló

2006. június 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem elég a megtakarítás az egyensúly eléréséhez
Kuncze Gábor szerint a kormányprogram konzekvens véghezvitele esetén a kiadások megtakarításával mintegy 25-30 százalékkal csökkenhet a hiány, ezért a költségvetési egyensúly helyreállítása érdekében a bevételek növelésére is szükség lesz. Az SZDSZ azzal kalkulál, hogy az egyensúly helyreállítását követően – ha a gazdaság növekedése folytatódik – lehetőség adódik az adók csökkentésére.

Orbán fehér könyvvel készül a kormányprogram vitájára
Elkészült a fehér könyv Magyarország állapotáról, amelynek kidolgozására a választások utáni Fidesz-kongresszus adott megbízást – jelentette ki Orbán Viktor, a párt elnöke. A gazdasági helyzetértékelést három közgazdász, Bod Péter Ákos, Mellár Tamás és Vukovich Gabriella készítette. Orbán szerint a kormány feladata lett volna a valós gazdasági helyzet bemutatása, de a kormányprogramban ezt nem tették meg, így most „elvégeztük helyettük a munkát”. Az állami költekezés kiszorított piaci szereplőket, a lehetségesnél magasabban tartotta a kamatszintet, lassította az infláció csökkentését – vélik a kutatók. Az államháztartás valós állapotát szerintük nehéz megítélni, erős a gyanú ugyanis, hogy a többféle módszertan szerint közzétett adatokkal politikai pr-játékot űznek. A gazdasági növekedés jelenlegi üteme semmiképpen sem elégséges arra, hogy a bajaink maguktól megoldódjanak, a helyzetet pedig csak rontja, hogy a reális növekedés mértéke mérsékeltebb annál, mint amivel a kormányzat számol – írják a kutatók.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet