Az idei első negyedévben a Magyarországra érkező 7,2 millió külföldi 76 százaléka egy napra jött, a magyarok több mint 3,5 millió alkalommal utaztak külföldre, többségük – 61 százalékuk – ugyancsak 1 napra. Az előző év azonos időszakához képest így 20 százalékkal nőtt az egy napra ide látogatók száma – tette közzé a KSH. Rövidült továbbá a tartózkodások átlagos hossza a négy-öt napra érkezők körében. A külföldiek az első negyedévben 156 milliárd forintot költöttek, az egynapos látogatásokból a bevételek 32 százaléka származott. A magyar állampolgárok körében egy év alatt 12 százalékkal nőtt az egynapos utazások száma, a többnapos látogatásoké viszont a korábbi 81 százalékára esett. Míg az egynapos utazások 51 százalékát vásárlási céllal tették, addig ugyanez a cél a többnapos utak 4 százaléka esetében szerepel. Figyelemre méltó a munkavégzés célú kiutazások magas aránya: mindkét esetben 16 százalékkal szerepel. A külföldre látogatók több mint 78 milliárd forintot költöttek el utazásaikra.
