BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jegelik az adócsökkentést

2006. május 28. vasárnap, 18:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

El kell halasztani az adócsökkentési programot, sőt, átmenetileg az adók emelésével kell megteremteni a feltételeit annak, hogy 2008-ra tartós egyensúlyi állapotba kerülhessen a költségvetés – tartalmazza értesüléseink szerint a kormányprogram, aminek a támogatásáról a hét végén döntöttek a szocialisták és szabaddemokraták. Egy füst alatt a koalícióról is megállapodtak, így véglegessé vált, hogy a következő ciklusban is balközép kormánya lesz Magyarországnak. Úgy tudjuk, az SZDSZ-ben nagy az eltökéltség, hogy csak addig maradnak a kormányban, amíg biztosítva látják legfontosabb reformtörekvéseik szocialista támogatását. Ilyen terület például az egészségügy, aminek az irányítására kisebb meglepetésre Molnár Lajost jelölték. Az SZDSZ támogatását bíró Molnár esélyei ugyanis az elmúlt hetekben egyre kisebbnek tűntek, miután a szakpolitikusi krédójának tekinthető több-biztosítós rendszer bevezetésére legkorábban 2008-tól nyílik mód. Molnár lapunknak elmondta, azt kell az előttünk álló időszakban bebizonyítaniuk, hogy ez a modell életképes.
A kormányprogram szerint pénzügyi és logisztikai központtá kell válnia Magyarországnak, ennek érdekében számottevő logisztikai beruházások kezdődhetnek a két nagy folyó, a Duna és a Tisza mentén. Hangsúlyos elem a dokumentumban a kis- és középvállalkozói réteg, akiket egyrészt a beszállítói részesedésük növelésével kíván támogatni a kormány, másrészt a fizetőképtelenség jogi hátterének szigorításával. Az üzleti életben rosszhiszemű résztvevőket például eltiltanák a vállalkozási tevékenység gyakorlásától.
A költségvetési egyensúly megteremtését szolgálhatja az állam által jelenleg használt ingatlanok hasznosítási koncepciója: az értékesített ingatlanokban – 5–10 éves távlatban – bérlőként működnének tovább az intézmények. Számítások szerint a 28 szervezet mintegy 98 ingatlanját érintő tranzakciókból több mint 200 milliárd forint bevétele lehet az államnak. Ezzel szemben évente 10-15 milliárd forint bérleti díjjal lehet számolni

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet