BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MKIK: a konjunktúra támogatná a kiigazítást

2006. május 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Számításaink szerint a második negyedévben tovább erősödik a gazdasági fellendülés, amely kitart a harmadik negyedévben is – mondta Tóth István János, az MKIK GVI ügyvezető igazgatója legújabb konjunktúrajelentésük kapcsán. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke szerint az első félévben jelentősen javultak a magyar cégek üzleti várakozásai. Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáselemző Intézete úgy véli, a fellendüléshez a magyar cégek exportpiacainak kedvező alakulása is hozzájárul, és ilyen konjunkturális viszonyok közepette alkalmas az idő radikális kormányzati, költségvetési lépésekre. A cégek beruházási aktivitása érzékelhetően nőtt – ez a gépberuházásokban látszik leginkább –, és komolyabb bővülés várható az idegenforgalomban és az ipari termelésben is. A kamara szerint nőtt a stabil vagy bővülő létszámmal, és csökken a leépítéssel számoló cégek aránya, így a következő félévben megállhat a munkanélküliségi ráta növekedése, és bővülhet a foglalkoztatottság. A kapacitások kihasználtsága számottevően javult az elmúlt félévhez képest, átlagos értéke meghaladta a 76 százalékot. Folytatódott az értékesítés tavaly áprilisban megindult növekedése, a cégek több mint 42 százaléka számolt be forgalombővülésről.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet