BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány: még két hét a kormányprogramig

2006. május 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A reformok kormányát szeretném vezetni – jelentette ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök-jelölt az Országgyűlés tegnapi alakuló ülésén. A Sólyom László köztársasági elnök által kormányfőnek jelölt szocialista politikus elmondta: a reformok során „elsősorban” az egészségügy átszervezésére koncentrálnak, de foglalkoznak a közigazgatással, a közszolgáltatásokkal, a szociális intézményrendszer, valamint a nyugdíjrendszer átalakításával is. Két héten belül az MSZP és az SZDSZ benyújtja a kormányprogramot – jelentette ki Gyurcsány. Sólyom László rövid beszédében a környezetvédelem, a jövő nemzedéke jogainak és a határon túli magyarság fontosságára hívta fel a figyelmet. Nem beszélt hosszabban Szili Katalin újraválasztott házelnök sem. A reformokat elkerülhetetlennek nevezte, de felhívta a figyelmet a „biztonságos változás” megteremtésére. Az Országgyűlés elnöke szerint a lépésekkel törekedni kell a terhek és az eredmények méltányos társadalmi elosztására.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet