A kamaráknak át kellene venniük az ITDH Magyar Befektetésösztönzési és Kereskedelemfejlesztési Kht.-tól a kereskedelemfejlesztési feladatokat – fogalmazott tegnap Matolcsy György, a Fidesz gazdaságpolitikusa a Pest megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnökségi ülésén. Az MTI-Eco tudósítása szerint a fiskális egyensúly helyreállítása érdekében – a párt győzelme esetén – azonnali intézkedéseket kell hozni a kormányalakítás után, s az állami feladatok átvételében nagy szerepet kapnának a kamarák is. Matolcsy szerint így lehetővé válik az euró 2010-es bevezetése is.
