Az egyetemi és főiskolai gazdasági tanácsok megalakulása pozitív folyamatokat indíthat el az intézmények működésében – jelentette ki Magyar Bálint oktatási miniszter a tanácsok megalakulása alkalmából rendezett munkavacsorán. Magyar hangsúlyozta: az állam nem kíván beleszólni a felsőoktatási intézmények működésébe; ezt bizonyítja az is, hogy a tanácstagok nem leválthatóak és nem utasíthatóak. Az oktatási miniszter arra kérte a megjelenteket, hogy segítsenek az új piaci lehetőségek felkutatásában, elsősorban a felnőttképzés, a külföldi diákok fogadása és az innováció terén. Veres János pénzügyminiszter arra hívta fel a figyelmet, hogy az állam pénzt is tesz a felsőoktatási reform mellé, ám ezt az összeget a gazdasági tanácsok felügyelete mellett, haszonnal kell felhasználni az intézményeknél.
