BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gazdasági elit hajtson hasznot az egyetemeknek

2006. május 16. kedd, 15:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egyetemi és főiskolai gazdasági tanácsok megalakulása pozitív folyamatokat indíthat el az intézmények működésében – jelentette ki Magyar Bálint oktatási miniszter a tanácsok megalakulása alkalmából rendezett munkavacsorán. Magyar hangsúlyozta: az állam nem kíván beleszólni a felsőoktatási intézmények működésébe; ezt bizonyítja az is, hogy a tanácstagok nem leválthatóak és nem utasíthatóak. Az oktatási miniszter arra kérte a megjelenteket, hogy segítsenek az új piaci lehetőségek felkutatásában, elsősorban a felnőttképzés, a külföldi diákok fogadása és az innováció terén. Veres János pénzügyminiszter arra hívta fel a figyelmet, hogy az állam pénzt is tesz a felsőoktatási reform mellé, ám ezt az összeget a gazdasági tanácsok felügyelete mellett, haszonnal kell felhasználni az intézményeknél.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet