BUX 139664.44 0,03 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai szerint jöhet 2013 előtt is az euró

2006. május 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ha mindent nagyon jól csinálunk, 2013–2014 előtt is bevezethető az euró Magyarországon – mondta Járai Zsigmond jegybankelnök tegnap az MTI-nek. Járai az euróbevezetés eddigi tapasztalataival kapcsolatos uniós tanácskozáson vett részt Linzben. A jegybankelnök bízik abban, hogy a választásokat valódi reformok követik, így a korábban prognosztizált 2013–2014-nél előbb is bevezethető lehet az euró. Joaquín Almunia, az EU pénzügyi biztosa viszont súlyosnak nevezte a magyar államháztartás hiányát a linzi konferenciát. Hozzátette: hitelt érdemlő és hatékony deficitcsökkentési stratégiát vár az új kormánytól. A Reuters 40 elemző körében végzett felmérése szerint Magyarország az utolsó körben, legkorábban 2012-ben csatlakozhat az euró-övezethez. Akadt olyan elemző, aki szerint a legkésőbbi lehetséges bevezetési dátumon 2016 lehet. Ennek okaként az államháztartás tetemes hiányát jelölték meg a szakértők.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet