BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitolnák az agrártámogatási határidőt

2006. május 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyarországi Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetsége (Magosz) elnöksége kezdeményezi Gráf József agrárminiszternél a 2006-os egységes területalapú támogatás és a hozzá kapcsolódó területalapú kiegészítő nemzeti támogatások, valamint a kedvezőtlen adottságú területek támogatásánál a 2005/2006-os gazdasági évre vonatkozó kifizetési kérelmek május 15-én lejáró benyújtási határidejének május 25-éig történő meghosszabbítását – tudtuk meg Obreczán Ferenc főtitkártól. A szervezet szerint ugyanis az eredeti határidőnek a gazdálkodók mintegy háromnegyede tud csak megfelelni, szerintük azért, mert a gazdálkodóknak továbbítandó kérelemcsomagot a falugazdászok vontatottan kapták meg az MVH-tól. Ráadásul a parcellaazonosító rendszer tavalyi felújítása nyomán a gazdálkodóknál birtokhatár- és blokkazonosító-változás történt.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet