Márciusban a 4,98 milliárd euró értékű kivitel 20,1 százalékos, az 5,25 milliárd eurót kitevő import pedig 22,9 százalékos bővülés eredménye – adta hírül első becslését a KSH. A külkereskedelmi mérleg harmadik havi hiánya 266 millió eurót tett ki, és 143,5 millió euróval több a 2005. márciusi értéknél. A márciusi importot megdobta az első Gripen vadászrepülőgépek beérkezése. Így az első három hónapban a kivitel értéke 13,26, a behozatalé 13,94 milliárd eurót tett ki, ez exportban 18,5, importban 19,1 százalékkal bővült. A háromhavi 675,5 millió eurós deficit 162,5 millióval több az előző évinél.
