A sokáig a németekre alapozott beutazó turizmust nem kell temetni a labdarúgó-világbajnokság miatt, mert ugyan Németország ad otthont az év csúcssporteseményének, de onnan más – például gazdasági – okok miatt sem lehet komolyabb számú vendéget várni az idei szezonban – vélekednek a lapunk által megkérdezett idegenforgalmi szakértők. A szállodák a maguk részéről mindent elkövetnek, hogy az ideutazók minden pillanatát élvezhessék a vébének, már felszerelkeztek a szükséges telekommunikációs eszközökkel. A légicégek viszont azokra gondoltak, akik élőben akarják látni a meccseket, ezért több járatot állítanak forgalomba a vébé ideje alatt – a Malév nem ezt teszi, hanem a gépkapacitást az aznapi meccshez igazítja. Nem akarnak kimaradni a futballőrületből az itthon maradó magyarok sem, a kereskedelemben minikarácsonyról beszélnek a tévé, illetve a képrögzítő készülékek várható forgalmát ecsetelve.
A szállodák azért igyekeznek bebiztosítani magukat, egy akció keretében az üdülési csekket dupla értéken számolják el júniusban, így legalább magyarokkal megtölthetik a szobáikat, ha mégsem jönnének a külföldiek. A külföldre utazóknak érdemesebb már most beszerezni a valutát, elemzők szerint legalábbis nem várható további jelentős forinterődösés a következő hetekben, ellenben ha csalódást okoz a kormányprogram, akkor komoly gyengülés következhet.
