Informálisan már zajlanak az egyeztetések a parlamenti pártokkal a gazdasági érdekképviseletek által az államháztartási reform szükségességéről írt kiáltványról – jelentette ki Parragh László, az MKIK elnöke az Állami Számvevőszéknél (ÁSZ) tartott megbeszélés után. A pártok közül ugyanakkor eddig hivatalosan csak a SZDSZ jelzett vissza, támogatásáról biztosítva a kezdeményezést. Kovács Árpád, az ÁSZ elnöke elmondta: minden segítséget megadnak a reformokról szóló párbeszédhez. A gazdasági érdekképviseletek tárgyalást kezdeményeznek a leendő kormánnyal, az Alkotmánybírósággal, a köztársasági elnökkel, valamint a szakszervezetekkel is. A „Kiáltvány! Megállapodást a jövőnkért!” címet viselő fizetett hirdetésekben a gazdasági élet csúcsszereplői háromoldalú tárgyalásokat kezdeményeztek a kormány és az ellenzék részvételével. Ennek során négy kérdéskörre, a felelős és fenntartható gazdaságpolitikára, az államháztartási reformra, a szolgáltató egészségügyre, valamint a versenyképességet növelő adóreformra kell kitérni.
