BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A fuvarozók kényszerből kivárnak

2006. május 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kőolaj árának alakulása sokkal intenzívebben és közvetlenül csapódik le a taxitársaságoknál, amelyek jó része már az év elején 3–6,5 százalékkal emelte fuvardíjait. Akadt olyan társaság, amely azonban a napokban tette, illetve teszi meg ugyanezt a lépést. Mivel a literenkénti benzinár már 290 forintnál jár, a 6x6 Taxi május elsejétől 5 forinttal – szűk 3 százalékkal – emelte a kilométerenkénti tarifát. A tervek szerint idén már csak akkor változnak a viteldíjak, ha olyan drasztikus üzemanyagár-emelkedés következik be, mint az elmúlt év őszén volt – közölte lapunkkal Dudás Zoltán, a Buda és a Tele5 Taxit tömörítő Buda Kft. ügyvezető igazgatója. A Főtaxinál az alvállalkozókkal kötött szerződés szerint további áremelés csak akkor hajtható végre, ha a benzin ára 300 forint fölé emelkedik.
Nehéz helyzetbe hozhatja a magyar fuvarozókat, ha az üzemanyagok ára tartósan ilyen magas szinten marad – nyilatkozta a napokban lapunknak Hinfner Miklós, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesületének főtitkára. A nagyobb megbízók ugyanis jellemzően éves szerződéseket kötnek, amelyeket decemberben–januárban hoznak tető alá, így az év közben emelkedő költségeket szinte lehetetlen áthárítani az ügyfélre. Erre legfeljebb az eseti megbízásoknál van lehetőség, ám a jelenlegi kínálati piac mellett a legtöbben nem engedhetik meg maguknak az áremelést – tette hozzá Hinfner.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet