Mintegy 216 millió forintos hiánnyal zárta a 2005-ös esztendőt az MSZP – derül ki a Magyar Közlönyben megjelent pénzügyi zárómérlegből. A párt tavalyi bevétele csaknem 1,4 milliárd forint volt, míg kiadásai megközelítették az 1,6 milliárdot. A szocialisták bevételeinek nagy része – 969 millió forint – költségvetési támogatás, tagdíjból 54 millió, adományokból, hozzájárulásokból pedig 294 millió folyt be a kasszába. A magánszemélyek közül 2005-ben a legtöbbet, 3,5 millió forintot Kovács László uniós biztos adományozta. Az MSZP országos elnöksége május 20-ára hívta össze a párt kongresszusát, amelyen a koalíciókötésről döntenek majd – jelentette be szerdán Hiller István pártelnök.
