Változtatott az állatlétszámhoz kötött támogatásról szóló rendeletén az agrártárca. A már hatályba is lépett erről szóló új miniszteri rendelet a támogatási jogosultság átruházásának, bérbeadásának, továbbá a kihasználatlan kvóta megvonásának módosított feltételeit taglalja. A támogatási jogosultságot továbbra is át lehet ruházni, lehet örökölni és bérbe is adható. Az a jogosult azonban, aki el- vagy bérbe adja ezt a jogát, mostantól egy éven belül nem vásárolhat újra és nem is bérelhet ilyet. A szigorítás mellett enyhítés is van a változások között: a támogatási jogosultságot eddig csak állatállománnyal együtt lehetett átruházni vagy bérbe adni, a rendelet változásával azonban ezek az ügyletek állatállomány nélkül is megvalósíthatók. Annak ugyanakkor, aki ilyen jogosultságot vásárolt vagy bérelt, az adott évben ki kell használnia a támogatást, nem adhatja tovább azt.
Egyes szakágazatokban a támogatás más-más mértékű kihasználtsága esetén a támogatási jogosultságot elvonták a gazdálkodótól az országos tartalék javára, ellenszolgáltatás nélkül. Anyatehéntartóknál 70 százalékos szint alatti, anyajuhtartók esetében azonban az egyéni támogatási felső határ 90 százaléka alatti kihasználtság kellett ahhoz, hogy a támogatási jogosultságot megvonják, tehéntartók esetében csak 70 százalékig, juhtartóknál azonban az összes ki nem használt támogatási jogosultság erejéig – függetlenül attól, hogy ez a termelő saját vagy használatba vett támogatási jogosultságát érinti-e. Az új szabályozás szerint ha a termelő az adott támogatási évben egységesen az egyéni támogatási felső határ 90 százaléka alatt használja ki támogatási jogosultságát, akkor anyajuhtartás esetén az összes ki nem használt, anyatehén-tartás esetén pedig a 90 százalék alatti ki nem használt támogatási jogosultságot vonják el a korábbiaknak megfelelően.
