Összesen 17-18 milliárd forintba kerül a kormány árvíz elleni védelmet szolgáló Duna-programja, amelynek előkészítésére idén 662 millió forintot költenek – jelentette be Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter. A tényleges munka jövőre indul, a program az állami fővédművek kiépítését célozza meg. Az elvégzendő feladatok közé tartozik egyebek között a szentendrei állandó töltés kiépítése. Az árvíz miatt szombat hajnaltól a Budapest–Szolnok–Debrecen–Níregyháza közötti Intercity (IC) vonatok kerülő útvonalon, egyórás késéssel közlekednek. Szolnok és Szajol között most még csak 40 kilométeres sebességkorlátozás van érvényben, a magas vízállás miatt azonban szombattól lezárják az egyik vágányt. Veszélyhelyzet kihirdetését és a rendkívüli védekezési készültség elrendelését kéri Csongrád megye egész területére a megyei védelmi bizottság. Szegeden az elmúlt 100 év egyik legnagyobb, árvízére készülnek, ahol a 960 centimétert is elérheti a vízállás. Szerdán lezárták a partfal lejáró nyílásait és ideiglenes gátakat emeltek a rakpartra vezető utakra.
