BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem jött be a pótjelölt?

2006. április 12. szerda, 19:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán folytatódott a két legnagyobb jobboldali párt sagája. A Fidesz levélben közös miniszterelnök-jelöltre tett javaslatot Dávid Ibolya MDF-elnöknek: Bod Péter Ákos, a Magyar Nemzeti Bank volt elnöke, az Antall-kormány egykori miniszterének neve szerepelt a borítékban a sajtó értesülése szerint. Dávid Ibolya válaszlevelében azonban egyértelművé tette, hogy nem személyektől függ az együttműködés, hanem a Fidesz-program „megvalósíthatatlan” elemeinek visszavonásától. Az MDF elnöke nyolc feltételt szabott levelében a Fidesznek a választási együttműködéshez, ezek között szerepel a 3500 milliárd forintos ígéretcsomag visszavonása is. Az SZDSZ elhibázott lépésnek minősíti a miniszterelnök-jelölt cseréjét, mondván: Bod Péter Ákos „nem az a népszerű” figura, akivel megfordítható lenne a választási verseny állása. A büdzsé volt a másik téma tegnap: Szekeres Imre, az MSZP elnökhelyettese szerint az év további szakaszában megfordul a trend, és az év égi szufficit ellensúlyozza a mostani hiányt, Kóka János gazdasági miniszter, SZDSZ-es képviselőjelölt pedig négypárti gazdaságpolitikai egyezséget szeretne.
részletek a 2. oldalon ä

Domokos László
Domokos László
Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet