A Magyar Húsiparosok Szövetsége is kezdeményezte a külföldről érkező hústermékek laboratóriumi bevizsgálását – értesült a NAPI Gazdaság. Menczel Lászlóné, a szövetség titkára elmondta, hogy ezzel segíteni kívánják a hatósági munkát, a kapott eredmények függvényében határoznak a további lépésekről, s munkájukról a fogyasztókat folyamatosan tájékoztatni kívánják. A szövetség a fokozott ellenőrzés mellett elvárja a vétkes cégek szigorú szankcionálását is – legyen az akár az adott vállalkozás működési engedélyének megvonása –, s azt, hogy a nyilvánosságot erről is tájékoztassák. A legális hazai húsfeldolgozók ugyanis évente több tízmilliárd forintot fordítanak a minőségi termékek előállítására. A minőség garanciáját természetesen csak saját termékeikre tudják vállalni – hangsúlyozta a titkár.
