BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kimondta az árvízi veszélyhelyzetet a kormány

2006. április 3. hétfő, 19:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Árvíz-védekezési veszélyhelyzetet rendelt el a kormány a Dunán a Komárom és Tass közötti, valamint az Ipolyon az Ipolytölgyes és a folyótorkolat közötti szakaszon április 3-án 15 órától. A kivárást (Budapest főpolgármestere az intézkedést már a hétvégén kérte) az indokolta, hogy a kampány miatt kerülni akartak minden, az emberek életének akár jelentős korlátozására is alkalmas, ráadásul hazánkban extrémnek számító lépést. A víz azonban nem volt tekintettel a választásokra (utóbbi tény abból látszik, hogy minden politikus kamerák előtt serényen ügyködik a gátaknál). A fővárosnál a Duna ma este tetőzhet, a 2002-es árvíznél is magasabb szinten. Az elöntött utak miatt teljes a közlekedési káosz, de az anyagi károk is jelentősek. Leálltak például a munkálatok a 2006. évi úszó Európa-bajnokság margitszigeti helyszínén. A Mahart-Dunacargo Kft. flottájának 95 százaléka állt le a Majnán, valamint a Duna magyarországi, német és osztrák szakaszán. A főváros harmadik kerületében a nem éppen olcsón vett új házak körül is víz van. A legrosszabb a helyzet a Nánási Lakókertben. Az összesen 14 apartmant magában foglaló két épület most készült el, még a használatbavételi engedélyt sem adták ki az ingatlanokra, így a beruházó sem fordított különösebb figyelmet a terület megvédésére.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet