BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcvannégymilliárdot hoztak a legnagyobb befektetők

2006. március 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Okleveleket kaptak azok a befektetők, amelyek tavaly a legnagyobb mértékben járultak hozzá a gazdaság fejlődéséhez és a foglalkoztatottság növeléséhez. A kitüntetett vállalatok tavaly összesen 84 milliárd forint értékű beruházást valósítottak meg. A legnagyobb beruházó az AGC Automotiv, míg a legnagyobb bővítő a BorsodChem volt. Ugyanakkor a Nokia teremtette a legtöbb új munkahelyet, a legnagyobb regionális központot pedig az IBM hozta létre. A magyarországi Bosch-csoport a k+f együttműködésért oklevelet vehette át, míg az év befektetőbarát ipari parkja a komáromi ipari park lett.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet