Sikeres a gyógyszerhulladék begyűjtése
Mintegy 50 tonnányi lejárt szavatosságú gyógyszert gyűjtöttek össze 2600 patikában négy hónap alatt – mondta Persány Miklós környezetvédelmi miniszter. A tervek szerint egy év alatt 300 tonna medicinát gyűjtenek össze, miközben évente mintegy 2000 tonna petikaszer válik feleslegessé.
A szakma két vidéki kórházat tart a legjobbnak
A szaktárca által kiírt pályázaton a békéscsabai és a zalaegerszegi kórházak lettek az év intézményei. Az egészségügyi minisztérium pályázatára nyolc intézmény jelentkezett. Az év elején egy internetes szavazáson – ahol a betegek adhatták le voksaikat – a Sportkórházat találták a legjobbnak.
