BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kkv-barát közbeszerzést ígér a Fidesz

2006. március 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Matolcsy György volt gazdasági miniszter már 2006 második félévében érzékelhető gazdaságélénkítő lépéseket ígért a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági fórumán, ha a Fidesz alakíthat kormányt a választások után. Az adócsökkentés mellett a tb-járulékok 10 százalékos mérséklése és az új Széchenyi-terv keretében mintegy 1500 milliárd forintos támogatás járulna hozzá a kkv-szektor tőkehelyzetének jelentős javulásához és a foglalkoztatottak számának félmillió fővel való bővüléséhez. Matolcsy szerint a zömében uniós forrásból származó 1500 milliárdos keret kétharmadát a kkv-k tőkehelyzetének javítására, a fennmaradó egyharmadot pedig egy foglalkoztatási alap létrehozására fordítaná a Fidesz vezette kormányzat. Az áht-hiányt a közkiadások csökkentésével és az állami feladatok egy részének átadásával mérsékelné a párt. Emellett átalakítanák – a kkv-szektornak kedvező módon – a közbeszerzési pályáztatást is.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet