Matolcsy György volt gazdasági miniszter már 2006 második félévében érzékelhető gazdaságélénkítő lépéseket ígért a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági fórumán, ha a Fidesz alakíthat kormányt a választások után. Az adócsökkentés mellett a tb-járulékok 10 százalékos mérséklése és az új Széchenyi-terv keretében mintegy 1500 milliárd forintos támogatás járulna hozzá a kkv-szektor tőkehelyzetének jelentős javulásához és a foglalkoztatottak számának félmillió fővel való bővüléséhez. Matolcsy szerint a zömében uniós forrásból származó 1500 milliárdos keret kétharmadát a kkv-k tőkehelyzetének javítására, a fennmaradó egyharmadot pedig egy foglalkoztatási alap létrehozására fordítaná a Fidesz vezette kormányzat. Az áht-hiányt a közkiadások csökkentésével és az állami feladatok egy részének átadásával mérsékelné a párt. Emellett átalakítanák – a kkv-szektornak kedvező módon – a közbeszerzési pályáztatást is.
