Nem tartott sokáig a Fidesz által kezdeményezett szerdai rendkívüli parlamenti ülés. Mivel az Országgyűlés nem volt határozatképes, ezért Szili Katalin házelnök a szerdai ülést a napirend előtti felszólalások után berekesztette. Az MSZP korábban jelezte, hogy nem vesz részt a rendkívüli alkalmon, míg az SZDSZ képviselői ugyan megjelentek, ám gombot nem nyomtak a napirendről szóló szavazáson, a jelen lévő ellenzéki képviselők igen szavazata pedig nem volt elég a határozatképességhez.
