Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) 31 millió forintot kifizetett a mentőhelikopterek korábbi üzemeltetőjének, a BASe Kft.-nek – adta hírül az inforadio.hu. AZ OMSZ összesen 50 millió forinttal tartozik a társaságnak. Január elején szakszerűtlen és hanyag üzemeltetés, túlszámlázás, valamint a tulajdonosi kérések és utasítások elszabotálása miatt a szolgálat azonnali hatállyal felmondta a szerződést a BASe Kft.-val, majd feljelentést tett a társaság ellen, mert az nem adta át a mentőszolgálat tulajdonában álló helikoptereket. A Fővárosi Főügyészség azonban bűncselekmény hiánya miatt a nyomozás megszüntetésére utasította a Nemzeti Nyomozó Irodát.
