BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány összeolvadással gyógyítaná a kkv-kat

2006. március 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ha ismét én alakíthatok kormányt, egy központi ellátórendszerbe vonjuk össze a kormányzati kiszolgálóegységeket és az átszervezések nyomán 12 minisztérium alakul ki – jelentette ki Gyurcsány Ferenc a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) tegnapi rendezvényén. Jelenleg a Miniszterelnöki Hivatal nélkül 14 minisztérium van, így egy második Gyurcsány-kormány hivatalba lépésével a miniszterelnök szavai alapján 2-3 tárcát azonnal meg kellene szüntetni. Gyurcsány szerint eközben nincs lehetőség jelentős létszámleépítésre a központi igazgatásban, a hatékonyságot inkább szerkezeti reformokkal és hivatalok összevonásával lehetne javítani. A miniszterelnök szerint így a minisztériumoknál csak a „front office” feladatok maradnának, míg az olyan „back office” feladatokat, mint az informatika vagy a személyi ügyek, összevontan kezelnék.
Gyurcsány úgy véli, hiba lenne az uniós piacon versenyképtelen magyar kis- és középvállalkozásokat vissza nem térítendő támogatásokkal feltőkésíteni (erre az Orbán-kormány korábbi gazdasági minisztere, Matolcsy György tett többször is javaslatot a kampány során). Ehelyett összeolvadási, felvásárlási hullámra lenne szükség a magyar kkv-k körében, mivel csak az így létrejövő, európai szinten már középvállalatnak számító üzleti szervezetek rúghatnak labdába a közös európai piacon. Az összeolvadások révén megoldást lehetne találni az ország versenyképességének igazi problémáira, az innováció és a külföldi partnerekkel való együttműködés hiányára – mondta a kormányfő.
A miniszterelnök bírálta a gyáriparosok választások előtt kiadott programját, amelyben szerinte téves adatok szerepelnek. Ezek között a kormányfő megemlítette, hogy a magyar gazdasági növekedés nem elmarad a világgazdasági átlagtól, hanem meghaladja azt, miközben az állam az adócentralizáció terén kisebb terhet ró az adóalanyokra, mint az uniós átlag.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet