A magyar Termelői Értékesítő és Szolgáltató Szervezetek/Szövetkezetek Hangya Együttműködése szerint 1992 óta nem érte a szövetkezeti mozgalmat olyan diszkriminatív intézkedés, mint a szövetkezetekről szóló 2006. évi X. törvény – derült ki a Hangya csütörtöki igazgató tanácsi ülése utáni sajtótájékoztatón. A jelenlegi törvény hátrányosabb helyzetbe hozta a szövetkezeteket a tőkés társulásoknál, megnehezíti a fejlődésükhöz szükséges beruházások megvalósítását, s folyamatosan jogbizonytalanságban tartja a gazdák nonprofit jellegű társulásait. A Hangya a piaci intézményrendszer fejlesztésére vonatkozó komplex programjavaslatát minden parlamenti pártnak elküldi.
