BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pest megyében is megjelent a madárinfluenza

2006. március 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tizenhat újabb madártetemről bizonyosodott be, hogy madárinfluenzában pusztultak el. Szentendrén egy tőkés réce, Százhalombattán egy dankasirály, Dunaszentbenedeken és a már korábban védőzár alá vont Nagybaracska térségében pedig 13 bütykös hattyú és egy szárcsa hullott el. Szentendrén a 11-es út be- és kivezető szakaszán, Százhalombattánál a 6-os út leágazásánál, valamint a város négy pontján a rendőrök szúrópróbaszerű ellenőrzést tartanak, csakúgy, mint Dunaszentbenedeken, illetve az ott kialakítandó védőzóna alá eső Géderlakon és Uszódon. Nagybaracskán nincs szükség újabb lépésre, itt a már február 15-én elrendelt intézkedéseket hosszabbítják meg. A védőzónákban tilos a baromfik szállítása, illetve később ez kizárólag hatósági állatorvos engedélyével lehetséges. A megfigyelési zónákban a belső mozgás engedélyezett, ám baromfi, illetve feldogozott húsáru, tojás, tojásszármazék kivitele szintén engedélyköteles. Az e települések üzleteiben vásárolt baromfitermékek természetesen kivihetők a zónákból, ezek fogyasztása veszélytelen, mivel a boltokba csak bevizsgált termék kerül. Egyedül a számla megőrzése fontos, hiszen a vásárló ennek felmutatásával tudja igazolni a hús eredetét.

Molnár Barbara
Molnár Barbara
Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet