BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Takarékosabbak voltak a háztartások

2006. február 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén az első hónapban a háztartásoknak nyújtott forinthitelek átlagos kamatlába szinte minden kategóriában emelkedett – derül ki az MNB legfrissebb jelentéséből. Emellett a betétekért az egyéves lejárat kivételével (itt is csak egyedi hatás miatt volt másként) alig több, vagy egyenesen kisebb kamatot fizettek a bankok, mint 2005 decemberében. Ilyen körülmények között cseppet sem meglepő, hogy a hitelintézeti marzs tovább hízott. A háztartási szektor esetében a fogyasztási hitelek és az éven belüli lejáratra lekötött betétek átlagkamatlábai közötti különbség 2006. januárban 13,51 százalékpontról 14,36 százalékpontra emelkedett. Ugyanakkor a nem pénzügyi vállalatok hitelei és betétei között jelentősebb súllyal szereplő éven belüli lejáratok esetén az átlagkamatlábak közötti különbség 2,28 százalékpontról 1,67 százalékpontra apadt.
Az MNB most tette közzé a betét- és hitelállományokra vonatkozó adatait is. A számokból kiderül, hogy az idén sem csitult a devizahitelezési lendület. Január végén már a teljes lakossági hitelállomány 30 százalékát adták a devizakölcsönök. Kedvező viszont, hogy a hónap során a hitelek állománya mintegy 16 milliárd forinttal kevésbé (33,4 milliárddal) nőtt, mint amekkora összeget a háztartások betétként elhelyeztek.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet