Javítani kell a fővárosban működő vállalkozások versenyképességén és tőkeellátottságán, korszerűsíteni és egyszerűsíteni kell az adórendszert, valamint az állami intézményrendszert, a tényleges piaci igényeknek megfelelően alakítani a szakképzést, valamint több jogosítványt adni a kamaráknak – mondta Kuncze Gábor SZDSZ-elnök a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) által szervezett gazdasági fórumon. Az utóbbi kapcsán jogosnak tartja a kamarai regisztráció bevezetését, amely nemcsak a vállalkozások számára hozhat előnyöket, hanem a cégek munkáját igénybe vevők is biztosabbak lehetnek a munkavégzés minőségében. Mindez egy jól működő kamarai rendszer kialakításával érhető el. Az SZDSZ gazdasági programja az államháztartás teherbíró képességével is számol, amikor – a többi között – a vállalkozásokat érintően az egykulcsos, 20 százalékos adócsomag bevezetését javasolja – mondta Kuncze.
