BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kuncze erősítené a fővárosi vállalkozásokat

2006. február 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Javítani kell a fővárosban működő vállalkozások versenyképességén és tőkeellátottságán, korszerűsíteni és egyszerűsíteni kell az adórendszert, valamint az állami intézményrendszert, a tényleges piaci igényeknek megfelelően alakítani a szakképzést, valamint több jogosítványt adni a kamaráknak – mondta Kuncze Gábor SZDSZ-elnök a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) által szervezett gazdasági fórumon. Az utóbbi kapcsán jogosnak tartja a kamarai regisztráció bevezetését, amely nemcsak a vállalkozások számára hozhat előnyöket, hanem a cégek munkáját igénybe vevők is biztosabbak lehetnek a munkavégzés minőségében. Mindez egy jól működő kamarai rendszer kialakításával érhető el. Az SZDSZ gazdasági programja az államháztartás teherbíró képességével is számol, amikor – a többi között – a vállalkozásokat érintően az egykulcsos, 20 százalékos adócsomag bevezetését javasolja – mondta Kuncze.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet