BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiányzik a szándék az akadálymentesítésre?

2006. február 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közszolgálatot ellátó intézmények – a minisztériumoktól az éttermekig – 2013-ig kaptak haladékot épületeik akadálymentesítésére (NAPI Gazdaság, 2006. február 14., 2. oldal). Ez már a második határidő, hiszen elvileg a 2005-re már végezni kellett volna az akadálymentesítő munkálatokkal, ám a tulajdonosok nem kapkodták el ennek végrehajtását, és szankció sem járt a nem teljesítésért.
A főváros is csak a 2006. januári közgyűlésén fogadta el akadálymentesítési cselekvési tervét, amelynek első lépése, hogy felmérik, hány épületet kell átalakítani. Ezzel az idén elkészülnek, majd összerakják az ütemtervet. Így jelenleg sem az átalakításra váró épületek száma, sem a költségek nagysága sem ismert. Ugyanakkor a főváros tervezi egy tájékoztató kiadását, amelyben az átalakítással kapcsolatos jogszabályok, gyakorlatias tanácsok lesznek. Az akadálymentesítés a legtöbb esetben építési engedélyhez kötött munkálatokkal jár – mondta lapunknak Orbán Sándor, az Alfa Rt. kereskedelmi igazgatója. Ráadásul speciális szakvéleményre is szükség van. Bár egyre nagyobb számban fordulnak hozzájuk szakvéleményért, ez még mindig igen szűk piacot jelent – véli Orbán. Fele-fele arányban vannak magán- és a céges ügyfeleik. Az akadálymentesítés kerülhet néhány tízezer forintba, de akár több millióra is rúghatnak a költségek. Ennél szkeptikusabb Janzsó Tamás, a Rehab Rt. műszaki igazgatója, aki szerint ha eddig nem törekedtek a tulajdonosok az akadálymentesítésre, az új határidő sem biztos, hogy segít.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet