BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beigazolódott, hogy nálunk is az emberre veszélyes vírus pusztít

2006. február 21. kedd, 19:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb elhullott madarak
NAPI Gazdaság
Tegnap megérkezett a londoni laboratóriumból a madárinfluenza-gyanús esetek végleges eredménye. Eszerint valóban az emberre is veszélyes H5N1 vírus végzett a február elején Bács-Kiskun megyében talált hattyúkkal. Tegnap Szlovákiában is felbukkantak gyanús esetek, ott egy sólyom és egy vöcsök tetemében mutatták ki a H5 víruscsaládot. Nálunk a korábbi helyen újabb tetemeket is találtak, ezért az állat-egészségügyi zárlatot meghosszabbították. A madárinfluenza (aminek a jelenlegi ismeretek szerint még nem alakult ki az emberről emberre terjedő mutációja) elleni óvintézkedésre a kormány 5,8 milliárd forintot különített el. A kabinet ezzel kapcsolatban csak marketingre is 200 millió forintot költ el. Közben úgy tűnik, a magyar állampolgárok nem túl ijedősek, sem a háziorvosok, sem a gyógyszerészek nem tapasztalnak fokozott érdeklődést. A statisztikák szerint egyébként ez (legalábbis jelenleg) indokolt is, hiszen számos, a madárinfluenzánál reálisabban támadó betegségtől lehet félni. Ezeknél azonban sem tájékoztatásra, sem prevencióra nem jut igazán pénz.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet